Get Adobe Flash player
Firma Technol├│gia

Technol├│gia

O našich stavbách

N├şzkoenergetick├í architekt├║ra

Na┼íe stavby s├║ v prvom rade ekologick├ę a n├şzkoenergetick├ę, na v├Żstavbu pou┼ż├şvame iba pr├şrodn├ę materi├íly na b├íze dreva. Obvodov├ę steny a strop s├║ navrhovan├ę tak aby sp─║┼łali parametre nulov├ęho domu o ─Źom sved─Źia aj prepo─Źty prechodu tepla cez obvodov├ę steny pl├í┼í┼ąa budovy s┬áprestupom tepla U=0,106 W/(m*K) a┬ástropu s┬áprestupom tepla U=0,104 W/(m*K).

 

Zdravotn├í ne┼íkodnos┼ą

Zdravotn├í ne┼íkodnos┼ą je ve─żmi d├┤le┼żit├Ż faktor pre dobr├ę b├Żvanie. V na┼íej kon┼ítrukcii sa vyu┼ż├şvame na kon┼ítrukcie su┼íen├ę drevo mas├şv a zdravotne ne┼íkodn├ę drevovl├íknit├ę dosky Hofatex vyr├íban├ę z┬á─Źist├ęho dreva bez ┼íkodliv├Żch pr├şsad a lepidiel. Steny s├║ vhodn├ę aj z h─żadiska hygieny, ochrany zdravia a┬á┼żivotn├ęho prostredia, ako aj dlhej ┼żivotnosti. Okrem spom├şnan├Żch vlastnost├ş maj├║ tieto dosky vynikaj├║ce zvukovo-izola─Źn├ę parametre pre zni┼żenie hladiny zvukov vo Va┼íom dome z jeho okolia. Tieto vlastnosti v├Żznamne prispievaj├║ k┬ázabezpe─Źeniu zdrav├ęho b├Żvania a Va┼íej spokojnosti.

 

N├şzke energetick├ę n├íklady

Vlastnos┼ąou na┼í├şch stavieb, ktor├í si zasluhuje mimoriadnu pozornos┼ą je hlavne ve─żk├Ż tepeln├Ż odpor Rmin. = 9,76 m.K.W, ─Źo umo┼ż┼łuje realizova┼ą stavby s mal├Żmi energetick├Żmi n├írokmi, s vykurovac├şmi zdrojmi ve─żmi mal├Żch v├Żkonov ( 4 - 6 kW ), ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pou┼żitie netradi─Źn├Żch foriem vykurovania s vyu┼żit├şm alternat├şvnych zdrojov energie, ako sol├írny ohrev, vykurovanie biomasou, tepeln├Żmi ─Źerpadlami a pod. Pou┼żit├şm n├í┼ího stavebn├ęho syst├ęmu v spojen├ş s vhodne zvolen├Żm sp├┤sobom vykurovania a n├║ten├ęho vetrania umo┼ż┼łuje realizova┼ą stavby, ktor├ę s├║ zaraden├ę v energetickej triede "A"- n├şzkoenergetick├ę a pas├şvne domy.

 

Rekuperácia

─Äal┼í├şm komponentom pre zv├Ż┼íenie pas├şvnosti rodinn├ęho domu, je rekuper├ícia tepla pri kontrolovanom vetran├ş, pri─Źom pri nekontrolovanom vetran├ş oknami doch├ídza a┼ż k┬á50% strat├ím na vykurovan├ş.

Pre prirodzen├ę vetranie odpor├║─Źame Inventery s rekuper├íciou a┼ż 91% energie, Inventery riadene vetraj├║┬á v┬árodinnom dome a┬ápri ro─Źnej spotrebe 120,9 kWh/m┬▓ na rok zni┼żuj├║ energetick├í n├íro─Źnos┼ą na 97,3 kWh/m┬▓rok ─Źi┼że s┬átriedy C na triedu B , zni┼żujete tak potrebu na vykurovanie od 17,2 kWh/m┬▓ .

─Äalej s├║ ve─żmi vhodne proti vlhkosti, plies┼łam v┬ádome, pom├íhaj├║ osob├ím trpiacich alergiou na prach a pe─ż.

 

R├Żchlos┼ą v├Żstavby

V├Żhoda n├í┼ího stavebn├ęho syst├ęmu je, ┼że stavby vieme zrealizova┼ą vo ve─żmi kr├ítkom ─Źase a Vy m├┤┼żte b├Żva┼ą vo Va┼íom novom dome u┼ż za p├ír t├Ż┼żd┼łov od za─Źatia jeho stavby. Na┼íe stavby s├║ realizovan├ę such├Żm procesom, preto v novostavbe nem├íte zv├Ż┼íen├║ vlhkos┼ą a je ihne─Ć obyvate─żn├Ż.